TITAANID ON POOLFINAALIS

Home/Uudised/TITAANID ON POOLFINAALIS

Jaanipäeva pärastlõunal toimunud viimases alagrupimängus teenis Tartu Titans sadakonna pealtvaataja ees kindla 40-18 võidu Kaliningrad Amber Hawksi vastu.

Titaanidel sujus kõik plaanipäraselt avaminutitest saati. Juba esimene tartlaste rünnak lõppes touchdowniga, kui Ingemar Küüner pika sööduga Ralf Tambetsi leidis. Ka meie kaitsemeeskond töötas kui kellavärk ja venelaste avarünnak sai järsu lõpu Titansi rivistuses mängiva prantslase Genesis Oane vaheltlõike tõttu. Rünnakul rõhuti taas söödumängule ja tuttav Küüner-Tambetsi ühendus skooris juba esimese veerandi lõpus uuesti. Pärast Ott Sellise toodud kahte lisapunkti sai esimene veerandaeg lõpu, seisuks 14-0.

Ka teisel veerandil tegid Titaanid, mida ise tahtsid, ja suurendasid edu jõudsalt. Esmalt suutis Sellis vastased üle joosta ja Küüneri söödu kuueks punktiks muuta. Vene vägede pealetungi lõpetas Mait Kooli vaheltlõige ja platsile pääsenud ründemeeskond jõudis taaskord sihile, kui liinimehed vastaste kaitse laiali lõid nagu Mooses Punase mere ja running back Martti Poom palliga lõputsooni ruttas. Vahetult enne poolaja lõppu tõid Küüneri söötudest punktilisa Tambets ja Rikko Leheveer ning poolajale mindi kodumeeskonna eduseisus 34-0.

Turvalises eduseisus Titans sai endale teisel poolajal lubada rohkem vangerdusi ja mänguaega teenisid kõik vormi selga saanud mehed. Paraku ei suudetud pika edu foonil esimese poolaja agressiivsust säilitada ja vastased jõudsid teisel poolajal kolm korda touchdownini. Eestlaste ainsate punktide autoriks teisel poolajal oli Ülar Tiitma, kes vastaste jooksja pikali murdmise asemel tema käest palli vabaks kiskus ja selle lõpualasse viis.

Titansi parimaks kaitsemängijaks valiti oma üürikese karjääri parima mängu teinud cornerback Albert Stepanyan, kes lõpetas vastaste rünnaku koguni kolmel korral, saades kirja kaks vaheltlõiget ja korjates üles ühe vastaste pillatud palli. Parima ründemängija karikas rändas Ralf Tambetsi riiulile.

Peatreener Priit Tõnissoni kommentaar: „Esimese poolajaga võib väga rahule jääda, kuid poolaja pausilt naastes oli endine rütm kadunud ning langesime madalseisu. Järgmiseks mänguks tuleb vigadest õppida, kuna siis enam eksida ei tohi.“

Tartu klubi on sel hooajal võitnud neljast mängust kolm ja saavutas sellega oma alagrupis Minsk Zubrsi järel teise koha, mis tähendab, et poolfinaalis minnakse võõrsil vastamisi Kiev Rebelsi tiimiga.

2017-06-26T17:56:17+00:00